Objednat se

První prohlídka po registraci pacienta v zubní ordinaci, provádí se komplexní vyšetření chrupu, jsou navržena řešení problémů atd.

Vstupní prohlídka je první setkání pacienta a stomatologa. V rámci této prohlídky se provádí detailní vyšetření ústní dutiny a zubů tak, aby měl lékař dokonalý přehled o současném stavu a mohl v případě nutnosti navrhnout řešení problému.

Vstupní prohlídka zahrnuje

Provádí se

Při zjištění problémů se stanoví léčebný plán, v případě, kdy žádných potíži, je pacient objednán k další preventivní kontrole. Samozřejmě je pacient poučen o tom, jak o chrup pečovat, popř. je mu doporučena dentální hygiena.

Celkové vyšetření chrupu a brzké odhalení případného problému

Preventivní prohlídky jsou nejdůležitější součástí stomatologie. Účelem preventivních prohlídek je předcházet onemocnění chrupu, tj. primární prevence. Jde nám hlavně o to, aby váš chrup zůstal zdravý, plně zachovaný, bez nutnosti léčebných zásahů.

Toho je možné docílit i právě díky pravidelným prohlídkám, kdy vám v našem centru zubní péče poradíme, jak se o zuby správně starat, jaké kartáčky, zubní pasty a další produkty pro péči o ústní dutinu používat.

Pomocí moderních vyšetřovacích metod dokážeme časně odhalit případné onemocnění chrupu. Včasnou a účinnou léčbou se předejde dalšímu zhoršování stavu.

V rámci terciární prevence je hlavním úkolem zamezit postupu nemoci a úpravy do „původního“ stavu. Preventivní prohlídku byste měli absolvovat 2x ročně a naši odborníci z centra zubní péče jsou vám plně k dispozici.

Metoda ošetření žvýkacích ploch stoliček (utěsnění fisur), která zabraňuje vzniku zubního kazu.

Pečetění zubů, resp. jejich fisur, je účinnou metodou, jak předejít vzniku zubního kazu. Žvýkací plochy stoliček mají velmi členitý povrch, kde se mohou ukládat částečky potravy, a to zvyšuje riziko vzniku zubního kazu.

Pečetění není nikterak bolestivé, nejprve se zub vyčistí speciální pastou, odstraní se veškeré nečistoty a plak, a následně se nanese hmota, která se vytvrdí sama či po vystavení speciálnímu světlu, na závěr se provede místní fluoridace zubu. Po ošetření je zub hladký, bez rýh, neusazují se na něm zbytky jídla a netvoří se zubní plak.

Pečetění se doporučuje hlavně dětem, a to u mléčného chrupu. Ale je možné využít pečetění i u dospělých. Nanesení „pečetidla“ vydrží cca 3–5 let, během té doby totiž dojde k jeho obroušení z povrchu zubu.

Správná ústní hygiena a pravidelná péče jsou klíčové pro udržení zdravého chrupu a prevenci zubních problémů. Prevence zahrnuje správné čištění zubů, zdravou stravu a pravidelné návštěvy stomatologa.

Správná ústní hygiena

Pravidelné čištění zubů dvakrát denně pomocí kvalitní zubní kartáčku a zubního nitu je základem prevence. Dodržování správné techniky čištění a výběru vhodných zubních past a ústních vod pomáhá odstraňovat zubní plak a prevencí proti zubnímu kazu a zubnímu paradentóze.

Zdravá strava

Výživa hraje důležitou roli v udržování zdravého chrupu. Omezte konzumaci sladkých, kyselých a škodlivých potravin a dbejte na dostatečný příjem vitamínů a minerálů, které podporují zdraví zubů a dásní.

Pravidelné návštěvy stomatologa

Pravidelné kontroly u stomatologa jsou nezbytné pro prevenci a odhalení zubních problémů včas. Stomatolog provede důkladnou prohlídku a čištění zubů a může doporučit další preventivní postupy, jako je fluorační ošetření nebo pokročilé vyšetření zubů a dásní.

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram