Objednat se

Keramické výplně jsou moderní a esteticky příjemné řešení pro léčbu zubních kazů a poškozených zubů. Poskytujeme kvalitní keramické výplně, které dokonale kopírují přirozený vzhled zubu.

Výhody keramických výplní

Postup aplikace

Proces aplikace keramické výplně zahrnuje připravení zubu, odstranění kazové tkáně, přesné vyhotovení výplně na míru a její trvalé upevnění.

Neinvazivní terapie zubních kazů, odstranění skvrn na zubech fluoridovou terapií.

Metodou Icon® se léčí zubní kazy ve sklovině bez nutnosti vrtání či jiného zásahu na zubu. Využívá se principu infiltrace zubní skloviny pomoci pryskyřice, která se tímto posílí a lépe odolává negativním vlivům. Při zákroku se na povrch zubu nanášejí fluoridační pasty, které mají jednak protibakteriální, a jednak mineralizační a zub posilující efekt.

Metoda je zcela bezpečná a bezbolestná a je možné ji využít i u dětských pacientů. Ošetření pomocí Icon® je vhodné také po odstranění fixních rovnátek.

Díky využití Icon® se stane váš zub pevnější, odolnější, prodlouží se jeho životnost, zbavíte se díky němu povrchových zubních kazů i bílých skvrn po zubních kazech, a to vše během jedné návštěvy.

Odpadá vrtání i nutnost použití anestezie. Metoda tedy výrazně šetří i váš čas.

Estetické a odolné bílé výplně, k jejichž tuhnutí dochází po vystavení speciálnímu světlu.

V dnešní době jsou nahrazovány amalgámové plomby fotokompozitními výplněmi.

Fotokompozita jsou směsi, ve kterých je organické pryskyřičné pojivo a anorganické plnivo. Tyto směsi tuhnou (vytvrzují se) okamžitě po osvícení speciální polymerační lampou.

Velkou výhodou výplní je přirozená barva jako vlastní zub. Fotokompozita totiž existují v mnoha barevných odstínech a stupních opacity. Jsou dobře leštitelné, mají dobrou přilnavost k zubu a je tedy možné jej šetrněji vyvrtat, navíc dokážou vyplněný zub i zpevnit.

Fotokompozita také nejsou tepelně vodivá, neobsahují rtuť, ale jsou dostatečně mechanicky odolná, stejně tak odolají působení kyselin. Mohou se využít pro ošetření předních zubů i stoliček.

Nevýhodou fotokompozit může být tmavnutí, to je dáno hlavně složením stravy a také ústní hygienou. Tu je nutné pečlivě dodržovat, protože fotokompozitní výplně nepůsobí proti bakteriím.

Bělení zubů pro odstranění nežádoucího zbarvení

Bělení zubů je šetrná a bezpečná metoda, která dokáže odstranit nežádoucí zbarvení zubů a zesvětlit je o několik odstínů. Tento proces je vhodný pro ty, kteří chtějí mít světlejší zuby a zářivý úsměv.

Proces bělení zubů lze provést chemickým ošetřením s použitím gelu obsahujícího peroxid vodíku. Tento gel uvolňuje aktivní molekuly kyslíku, které odstraňují usazené pigmenty a vracejí zubům přirozený světlý vzhled. Ošetření se dá doplnit i domácím bělením, které vám rádi poradíme.

Je nutné zajistit, aby vaše zuby a dásně byly zdravé před zahájením procesu bělení. Kyselé potraviny se nedoporučují konzumovat před samotným zákrokem. Je také třeba mít na paměti, že bělení zubů nevybělí bílé výplně a korunky.

Nežádoucí zbarvení zubů může být způsobeno konzumací určitých nápojů a potravin, kouřením, užíváním antibiotik nebo genetickými faktory.

Používáme pouze kvalitní materiály pro vyplně či dostavbu zubu, které jsou odolné a estetické.

Výplňové materiály jsou určené pro vyplnění či dostavbu zubu. Musí být snadno zpracovatelné, dobře přilnout k zubu, mít dostatečnou výdrž, odolnost, ale i estetiku.

Fasety jsou tenké, keramické plátky, které se aplikují na přední stranu zubů a slouží k estetickému zlepšení úsměvu.

Charakteristiky a vlastnosti fasety

Tyto protetické výrobky jsou schopné změnit charakteristiky zubů, upravit jejich velikost, tvar a překrýt barvy a defekty ve sklovině. V našem zubním centru nabízíme vysokou kvalitu fasety, které jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost. Před výrobou fasety provádíme 3D diagnostiku a analýzu skusu, aby se faseta při kousání nebránila.

Výroba fasety

Na výrobu fasety používáme nejkvalitnější keramiku, která je přirozeně estetická a snadno se aplikuje. Využíváme robota CEREC pro přesnou výrobu fasety, která má tloušťku přibližně 0,3 mm. Aplikace fasety je bezbolestná a provádíme ji v jedné návštěvě zubní ordinace.

Aplikace fasety

Při aplikaci fasety můžeme použít lokální anestezii nebo analgosedaci. Naše metoda je rychlá, přesná a bezbolestná, což vám umožní mít perfektní úsměv.

Klademe velký důraz na zubní péči, která vede k přirozenému a bezchybnému úsměvu.

Záleží vám na vzhledu vašeho úsměvu?

Estetická stomatologie v našem špičkovém zubním centru

Pokud není váš úsměv bezchybný a toužíte po krásném, bílém a dokonalém úsměvu, který vám umožní se často a s radostí usmívat, pak je pro vás řešením estetická stomatologie v našem špičkovém zubním centru.

Estetická stomatologie je plně individualizovaná, přizpůsobujeme se vašim potřebám a přáním a naším cílem je vaše spokojenost.

Co všechno můžeme nabídnout při estetické úpravě vašeho úsměvu?

Bílé výplně jsou moderním a esteticky příjemným řešením pro léčbu zubních kazů a poškozených zubů. V našem zubním centru používáme kvalitní kompozitní materiály, které se dokonale sladí s přirozenou barvou zubu.

Výhody bílých výplní

Postup aplikace

Proces aplikace bílé výplně zahrnuje připravení zubu, odstranění kazové tkáně, vrstvení a modelování kompozitního materiálu a jeho vytvrzení pomocí speciálního světla.

Kovová kapna a kvalitní vnější keramická vysoce estetická vrstva nahradí ztracený zub.

Metalokeramické korunky jsou v zubním lékařství používané již déle než 50 let.

Vnitřní plášť je tvořen kovem, který zajišťuje korunce dostatečnou mechanickou pevnost. Tato část se nasazuje na předem připravený zub. Vnější část, která je viditelná, je tvořena kvalitní odolnou keramikou. Korunka tak vypadá přirozeně. Tento typ je sice levnější než celokeramické korunky, je tu však nevýhoda možné alergické reakce. Stále větší počet lidí trpí tímto typem alergie.

Nevýhodou metalokeramických korunek je také fakt, že může být viditelný tmavý přechod mezi kovem a keramikou u krčků zubů.

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram