Neviditelná rovnátka

Vysoce estetický způsob, jak upravit nepravidelné uspořádání chrupu.

Jedná se buď o rovnátka umístěná na vnitřní plochy zubů (lingvální) či o průhledné na míru vyrobené folie (alignery).

Mnoho lidí touží po krásném úsměvu, rovném chrupu, a toho je možné dosáhnout pomocí rovnátek. Velmi žádaná jsou neviditelná rovnátka. Jedná se o velmi estetické řešení vašeho problému.

Existují dva druhy neviditelných rovnátek

Invisalign – jedná sadu tenkých průhledných folií, které jsou zhotoveny přímo na vaše zuby. Při nasazení vytváří na zuby tlak a tím je posouvá do požadované polohy. Folie se mění po cca 14 dnech. Tento typ rovnátek je snímatelný, můžete je tedy odstranit a neomezovat se při jídle či pití ani při ústní hygieně.

Lingvální rovnátka IncognitoTM a WIN – jedná se o fixní pevná rovnátka, která se upevňují na vnitřní stranu chrupu. I tyto je nutné zhotovit klientovi přesně na míru. Tato rovnátka mají jednak estetickou výhodu, nejsou viditelná, a jednak je také snížené riziko odvápnění zubů a vzniku zubního kazu, jak to vidíme u jiných typů fixních rovnátek. Neviditelná rovnátka jsou vyráběna z ušlechtilých kovů, nejčastěji ze zlata. Jsou vyrobeny zámečky, které se propojí drátem s tvarovou pamětí, kterou do požadovaného tvaru přesně ohne robot, který také na základe 3D skenu zhotovuje zámky z vosku a podle nich jsou pak vyrobeny ty finální.