Objednat se

Výplň pro náhradu minimálně dvou hrbolků zubů, která je zhotovená a vyrobena mimo ústa.

Vytvoření overlay patří do postupů záchovné stomatologie. Snahou je obnovit funkci a estetiku zubu. Overlay představuje náhradu minimálně dvou zubních hrbolků, nejčastěji však celé žvýkací plochy zubu. Podobně jako inlay a onlay se náhrada zhotovuje mimo ústní dutinu, na předpřipravený zub je pak nasazena a zafixována.

Overlay se nejčastěji vyrábí z keramiky, je však možné využít také fotokompozitní materiály či drahé kovy, např. zlato. Keramika však v ústech vypadá nejpřirozeněji a má výborné mechanické vlastnosti a vysokou odolnost a životnost. Na rozdíl od „klasické“ korunky není nutné zbrousit celý zub.

Tato metoda je tedy mnohem šetrnější k vašemu chrupu. Stejně jako u inlay a onlay je potřeba i u overlay dbát na důkladnou ústní hygienu.

MALO CLINIC je světově proslulá klinika, která se specializuje na estetickou a funkční stomatologii. Jsme hrdí na to, že jsme jedni z prvních, kdo zavedli revoluční metodu zvanou „All-on-4®“ v České republice.

All-on-4® je unikátní koncept léčby pro úplnou protetiku horní nebo dolní čelisti pomocí čtyř zatočených implantátů. Tato metoda umožňuje pacientům nahradit všechny své chybějící zuby jedním novým úsměvem, aniž by bylo nutné provádět dlouhé a bolestivé procedury jako jsou sinus lift nebo bone grafting.

Naši lékaři jsou špičkoví odborníci v oboru implantologie a jsou schopni provést All-on-4® léčbu s maximální precizností a pečlivostí. Díky našemu zkušenému týmu a nejmodernějšímu vybavení jsme schopni poskytnout pacientům nejvyšší kvalitu zdravotní péče a vynikající výsledky.

Navíc naše klinika spolupracuje s významnými výrobci implantátů, jako je Nobel Biocare, abychom mohli nabídnout pacientům nejnovější a nejbezpečnější technologie.

Pokud hledáte účinnou a estetickou léčbu pro své chybějící zuby, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme všechny potřebné informace a pomůžeme vám s výběrem nejvhodnější léčby.

Umělá, funkční a estetická náhrada korunkové části zubu. Nasazuje se na předem připravený, zbroušený zub.

Zubní korunky se využívají pro obnovení funkce zubu. Jedná se o protetický výrobek, který nahradí ztracenou část zubu v případech, kdy již není možné využít výplně či různé typy onlayů. Zub se nejprve musí náležitě ošetřit, aby mohla být korunka nasazena.

Korunky mohou být celoplášťové (pokryje celý zub) či částečné (polokorunka), pokryje poškozenou část zubu.

Korunky lze vyrobit z různých materiálů

V našem zubním centru můžeme bez problémů odstranit amalgámové výplně a nahradit je modernějším a zdravějším kompozitním materiálem.

I když se amalgám stále využívá v některých ordinacích, snažíme se nahradit ho bezpečnějšími materiály s lepšími vlastnostmi.

Navíc existují lepší materiály, které jsou bezpečné a mají výborné vlastnosti.

Amalgámové výplně obsahují rtuť, což může být pro některé pacienty problém. Navíc se může stát, že se amalgámová výplň rozpne během tuhnutí, což může poškodit zub. Proto jsme se rozhodli, že v našem centru nebudeme amalgám používat a budeme se zaměřovat na bezpečné a moderní alternativy.

Máme k dispozici vysokokvalitní a bezpečné kompozitní materiály, které jsou ideální pro zubní výplně. Tyto materiály jsou nejen bezpečné, ale také vypadají přirozeně a mají vynikající mechanické vlastnosti. Pokud máte amalgámové výplně a chcete je nahradit modernějšími a bezpečnějšími alternativami, jsme pro vás to pravé místo.

Věnujeme velkou pozornost bezpečnosti a komfortu našich pacientů. Proto se snažíme používat pouze materiály s nejvyšší kvalitou a nejlepšími vlastnostmi. Pokud máte zájem o nahrazení amalgámových výplní modernějšími a bezpečnějšími alternativami, obraťte se na nás a rádi vám poradíme a pomůžeme.

Moderní zubní náhrady umožňují obnovu ztracených zubů a obnovu funkce a estetiky úsměvu. Naše klinika poskytuje širokou škálu zubních náhrad, včetně zubních implantátů, korunek, můstků a protéz.

Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou trvalé náhrady zubů, které se osazují přímo do čelistní kosti. Jsou pevné, pohodlné a esteticky nerozlišitelné od přirozených zubů. Poskytujeme vysokou kvalitu implantátů a profesionální chirurgické zákroky.

Korunky a můstky

Korunky a můstky jsou zubní náhrady, které se používají pro obnovu jednoho nebo více zubů. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je keramika, a přizpůsobují se barevně a tvarově vašim přirozeným zubům.

Protézy

Protézy jsou odnímatelné náhrady zubů, které se používají pro obnovu celého chrupu. Poskytujeme moderní protézy s vysokou estetikou a komfortem. Naše tým vám pomůže s přizpůsobením a údržbou protéz pro maximální pohodlí.

Výplň zhotovená nepřímým způsobem, je vyrobena mimo ústa a pak vsazena do ošetřovaného zubu. Jedná se o intrakoronární výplň.

Inlay patří do postupů záchovné stomatologie. Inlay je druh trvalé výplně, která se zhotovuje mimo ústní dutinu, a to dle modelu, který je vytvořen např. 3D snímkováním či odběrem otisků zubů. Inlay pak může být vytvořen technologií CEREC, tj. je využita frézovaná keramika. Existují však i jiné materiály, jako jsou presovaná keramika, fotokompozitní materiály či drahé kovy (zlato, zlatoplatinový materiál).

Tyto jsou zhotovovány laboranty dle modelu po sejmutí otisku zubů. Jsou tedy nutné minimálně dvě návštěvy. Při využití technologie CEREC stačí návštěva jedna.

Připravená inlay se vkládá do připravené kavity „nemocného“ ošetřovaného zubu, kam jsou připevněny tmelem.

Inlay se nejčastěji vyrábí z keramiky, která má dlouhou životnost, dobře sedí a je k nerozeznání od vlastních zubů. Navíc není alergizující. Inlay je tedy náhradou za část zubu. Dokonale se zrekonstruuje zub. Oproti zubním korunkám je šetrnější, neboť není nutné provést velký zásah na zubu, tj. zbroušení, vrtání, jaké je nutné při nasazování korunky.

Výplň pro náhradu jednoho zubního hrbolku, která je zhotovená a vyrobena mimo ústa.

Díky vytvoření onlay je možné nahradit jeden hrbolek či skoro celou žvýkací plochu zubu, která se zhotovuje mimo ústní dutinu pacienta. Onlay je výbornou alternativou k rekonstrukčním dostavbám zubů pomocí rozsáhlých fotokompozitních zubních výplní.

Onlay se vyrábí nejčastěji z keramiky, může však být využit i fotokompozitní materiál či drahé kovy. Při využití metody CEREC a frézované keramiky, je možné vyřešit problém během jedné návštěvy. Jinak je nutné odebrat otisky zubů, náhradu vytvořit v laboratoři a onlay fixovat až při další návštěvě.

Využití onlay je šetrnější způsob rekonstrukce zubu než vytvoření zubní korunky, jejíž nasazení vyžaduje větší úpravy zubu.

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram