Implantologie

Obor, který využívá k doplnění chrupu zubní implantáty, ať už se jedná o náhradu jednoho zubu, či celého chrupu.

Náhrada implantáty splňuje jak estetické hledisko, tak samozřejmě také funkční, jsou zcela zachovány, popř. obnoveny žvýkací funkce.

Před samotným zákrokem je nutná konzultace s implantologem, který navrhne léčebný plán přímo pro vás. Nechají se udělat 3D snímky, z nichž se vytvoří přesný 3D rekonstrukční model. Tímto snímkováním se také může posoudit kvalita čelistních kostí. Pak už nastává samotná implantace.

Při zavádění implantátu se nejprve do čelistní kosti vyvrtá otvor, do nějž se vsadí titanový šroub, který bude sloužit jako zubní kořen. Zavádění šroubů samozřejmě probíhá bezbolestně s využitím anestezie dle potřeb pacienta. Vhojení implantátu trvá přibližně 6 ‒24 týdnů, poté se nasazuje část, která je nad dásní a na ni se nasadí korunka. Nejčastěji celokeramická, kterou je možné díky CEREC zhotovit na počkání.

Životnost implantátů je vysoká. Je však ovlivněna kvalitou kostí, do níž je zasazen, a také vaší péčí o chrup. Je nutné pečlivě dodržovat ústní hygienu a chodit na pravidelné kontroly.

Pravděpodobnost neúspěchu a nevhojení implantátu se v našem špičkovém centru zubní péče blíží nule.

Celý zubní řad čelisti pouze na 4 implantátech od All-on-4®

Metoda „All on 4“ nebo „vše na čtyřech“ od Nobel Biocare spočívá v zavedení 4 implantátů do bezzubé horní nebo dolní čelisti. Implantáty jsou vsazeny šikmo mimo anatomické struktury, tudíž nevyžadují plastiku kosti.

Jak to funguje?

Související

Zubní implantáty

Nejspolehlivější náhrada ztracených zubů, doplněná na míru vyrobenou korunkou pro nejpřirozenější výsledek.