Endodoncie

Ošetření „vnitřku“ zubu, tj. zubní dřeně a zubních kanálků (kořenů).

Endodoncie se zaměřuje na řešení problémů, které zasahují vnitřek zubu, tj. zubní dřeň se zubními kanálky. Cílem endodontických zákroků je záchrana postiženého zubu, aby i mrtvý mohl plnit svou funkci a neměli jste žádné obtíže ani bolesti.

Díky léčebným postupům v našem centru zubní péče vám zub bude sloužit ještě dlouho. Moderními diagnostickými postupy, i 3D diagnostikou, přesně určíme a zmapujeme problém a navrhneme řešení, které bude pro vás tím nejlepším.

Ošetření sestává z několika kroků a nezapomínáme ani na anestezii dle vašeho přání, abyste necítili bolest, která ošetření může provázet. Nejprve je nutné dostat se do zubní dutiny a odstranit veškerou zubní dřeň ze všech kanálků ošetřovaného zubu. Dále se vyčistí a opracují zubní kanálky, a to s přesností na desetiny milimetru, mechanicky i chemicky. Musí být odstraněna všechna patologická hmota, ale zároveň nesmí dojít k proniknutí přes kořenový hrot. Následně jsou zubní kanálky zaplněny kořenovou výplní (nabízíme více možností), která vnitřek zubu hermeticky uzavře.

Výsledek je zkontrolován či průběžně kontrolován RTG snímkováním. Jedná se o časově, odborně i přístrojově náročný zákrok.

V našem centru zubní péče však máme nejmodernější vybavení, odborníky v oboru i dostatek času, který si pro vás rádi vyhradíme.

Související

Mikrochirurgická endodoncie

Při provádění chirurgického zákroku se využívá mikroskop. Zákrok je pak přesnější, není dělán „naslepo“.

Kořenové kanálky

Vnitřní prostory zubu, ve kterých se nachází zubní dřeň, tj. cévy a nervy.

Ošetření kanálku

Záchovný endodontický zákrok, ošetření vnitřního prostoru zubu, vyčištění a vyplnění kanálků.

Mikroskopická endodoncie a lupové brýle

Diagnostika a následné ošetření zubu a zubních kanálků mikroskopem, který zpřehlední ošetřované místo a umožní provést zákrok přesněji a kvalitněji.