Dentální hygiena

Preventivní stomatologická péče, naučení správné techniky péče o zuby, aby se snížil výskyt zubního kazu a onemocnění okolní zubní tkáně.

Dentální hygienou se rozumí čištění zubů a péče o dutinu ústní, tedy i dásně.

Málokdo si však umí čistit zuby správně, což vede ke vzniku zubního plaku, kamene, později i kazu či parodontózy.

Jsme si vědomi důležitosti dentální hygieny jako prevence proti poškození chrupu a díky odborníkům v našem špičkovém centru zubní péče se můžete naučit pečovat o svůj chrup. Naučíme vás, jak správně vybírat zubní kartáčky, ať už ty „obyčejné“, mezizubní či jednosvazkové, zubní nit, ale také zubní pasty a ústní vody. Důležité nejsou jen pomůcky pro péči o zuby a ústní dutinu, ale také technika, jakou čištění provádíme. S tím vám samozřejmě poradíme. Dentální hygiena je totiž edukativní, ale také léčebný proces.

Dentální hygienistka či zubní lékař velmi pečlivě a podrobně prohlédne vaši ústní dutinu. Než vás začne učit, jak správně pečovat o zdraví ústní dutiny, odstraní zubní kámen, popř. doporučí opravu chrupu u stomatologa.

Je důležité chodit na pravidelné kontroly, aby se s odstupem času zkontrolovalo, zda provádíte úkony správně a čistíte si zuby efektivně. V případě, že tomu tak není, poradí vám dentální hygienik či lékař, jak chyby napravit, aby byla hygiena co nejlepší a přinesla kýžený efekt, což jsou zdravé a silné zuby a zářivý úsměv.

Související

HealOzone™

Bezbolestné a vysoce efektivní ošetření zubu a dásní ozonem. Rychle ošetří zubní kazy, záněty dásní…