Bez bolesti

Bezbolestné ošetření v zubní ordinaci je dnes již standardem.

Je možné využít místní i celkovou anestezii, dle potřeb a přání pacienta.

Většina lidí má spojenou návštěvu zubní ordinace s bolestí, a proto návštěvu odkládá. U nás v centru zubní péče tomu tak není. Dbáme na to, abyste nebyli vystaveni stresu a bolesti, ale vyšetření pro vás bylo co možná nejpříjemnější. V ordinaci zubního lékaře nemusíte trpět!

Nabízíme vám několik možností, jak tlumit bolest i nervozitu, která může být se zubním ošetřením spojená.

Nejčastěji se používá lokální anestezie, kdy se zub tzv. „umrtvuje“. Znecitlivění je dosaženo aplikací injekce do blízkosti ošetřovaného místa. Dle velikosti ošetřované plochy se volí i množství vpichů, které nejsou bolestivé, spíše mírně tlačí a mohou být nepříjemné. Podané anestetikum zablokuje přenos bolestivého vzruchu do centra bolesti. Před podáním lokální anestezie není nutné se předem nijak připravovat.

Další alternativou, kterou vám můžeme nabídnout je analgosedace. Jedná se o podání anestetika společně s léky, které pacienta tlumí. Po probuzení si pacienti většinou zákrok nepamatují, neboť ho uvolněně prospali. Před podáním analgosedace je nutné několik hodin nejíst a nepít a po ní není možné řídit motorová vozidla.

V neposlední řadě je možné využít inhalační analgezii, při níž analgetikum vdechnete. Nástup účinku je okamžitý a bolest je tlumená dokonale, navíc se sníží i úzkost a zákrok budete lépe snášet.


díky moderním metodám a anestetikům

Používáme moderní metody a anestetika, aby byla zajištěna naprostá bezbolestnost všech stomatologických výkonů.

Typy anestezie