Anotace školení

Bělení zubů je oblíbená metoda ošetření jak u laické, tak i odborné veřejnosti. Výrazné zesvětlení zubů je dosaženo při nulové invazivitě ošetření. Nespornou výhodou je příznivá cenová dostupnost, časová a technická nenáročnost. Prezentované postupy jsou proto dobře dostupné pro zubní lékaře i dentální hygienistky a bezpečné pro pacienty.

V poslední době došlo k dramatické změně názorů na bělení zubů s ohledem na účinnost, dlouhodobou trvanlivost a bezpečnost ošetření. Změny jsou natolik významné, že můžeme mluvit o vyvracení mýtů, resp. přijetí nových paradigmat. Běžná školení jsou vystavená komerčním zájmům, a proto tyto změny obvykle nereflektují.

V rámci našeho nekomerčního školení se dozvíte, jak dosáhnout těch nejlepších výsledků – nejsvětlejší odstín zubů a také jak zajistit dlouhodobou trvanlivost bělení. Doporučené postupy jsou zaměřeny na jednoduchost a nenáročnost při zachování maximální účinnosti. Součástí prezentace je jak teorie podpořená studiemi a také i celá řada vlastních kazuistik. Kromě těch jednoduchých prezentujeme i komplikované případy, které jsou mnohdy považovány za neošetřitelné či kontraindikované.

Neméně zajímavá problematika je bělení jednotlivých zubů a vnitřní bělení. Právě to je značně citlivé na technické provedení a dlouhodobou trvanlivost zákroku. Odborná literatura udává riziko relapsu i přes 50 %, které obvykle souvisí s neoptimálním postupem ošetření. Pomůžeme Vám se zorientovat v problematice takovým způsobem, aby i vnitřní bělení zubů se pro vás stalo spolehlivým a ekonomicky rentabilním ošetřením. Z toho důvodů je součástí školení i krátký workshop.

Pomyslnou třešničku na dortu představuje sklovinná mikroabraze a infiltrace skloviny. Tyto minimálně invazivní techniky představují přirozený přechod od neinvazivního bělení zubů k minimálně invazivní stomatologii. V současné době umožnují estetickou rehabilitaci pacientů, který by byli jinak jen obtížné ošetřitelní. Ani v tomto případě neopomínáme praktický přístup a ekonomické hledisko ošetření. Školení je doplněno také o vlastní VIDEA lektora.

Lektor školení: MUDr. Milan Tomka, Ph.D.
Autor přehledového sdělení: Bělení zubů (LKS číslo 11, 2012)

Harmonogram školení (orientační)

PRVNÍ DEN – bez mýtů a pověr !

08:45 Registrace účastníků
09:00 Úvod do bělení zubů
09:30 Zubní dyskolorace
10:00 Ošetření zubních dyskolorací
11:30 Metody bělení zubů – ordinační, domácí a kombinované. Účinnost a trvanlivost. Srovnání jednotlivých metod. Bělící lampy – laserové bělení zubů, plasmové lampy apod. Indikace. Kontraindikace. Volně prodejné bělící produkty a bělící zubní pasty.
15:30 Dokumentace. Odečet světlosti zubů. Kreativní a objektivní hodnocení. Praktická ukázka.
16:45 Legislativa v rámci EU. Poučení pacienta.
17:30 Závěr

DRUHÝ DEN – infiltrace skloviny a sklovinná mikroabraze

08:45 Registrace účastníků
09:00 Bělení jednotlivých zubů
09:30 Vnitřní bělení zubů
11:30 Sklovinná mikroabraze.
Infiltrace skloviny
15:30 Vnitřní bělení zubů – workshop
16:00 Závěr

Termín školení

Termíny

30. 10. 2020 – I. bez mýtů a pověr !
31. 10. 2020
– II. infiltrace skloviny a sklovinná

Kapacita 18 osob
Typ akce Prakticko-Teoretický kurz

Adresa konání
pracoviště MALO CLINIC Prague

Kontakt

Ceník

Školení DEN (jeden samostatný den) 4 700 Kč
Školení KOMPLET (I. + II. část) 7 700 Kč
Dentální hygienistky sleva 700 Kč

Přihlášení je platné až po zaplacení kurzovného na učet.

Školení je registrováno u ČSK (5 kreditů za den školení).

V ceně kongresu je zahrnuto

  • občerstvení na místě (voda, káva, čaj, …)
  • oběd (obvykle 12:30–13:30)
  • papírové podklady ke kurzu

Storno podmínky

Při odhlášení týden a více dnů před začátkem kurzu se vrací kurzovné v plné výši. Při odhlášení méně než 7 dnů před začátkem kurzu nebo pokud účastník do kurzu vůbec nenastoupí je storno poplatek v plné výši.

Školení zajištuje MUDr. Milan Tomka, Ph.D. IČO 06603777.
Neplátce DPH.

Závazná přihláška

30. – 31. 10. 2020 (komplet)30. 10. 2020 – I. bez mýtů a pověr !30. 10. 2020 – II. infiltrace skloviny a sklovinná mikroabraze