Analgosedace

Snížení vnímání bolesti a uvolnění a zklidnění bez toho, aby došlo k úplnému „uspání“.

Je pro váš návštěva zubního lékaře stresující? Bojíte se bolesti či máte neklidné a nespolupracující dítě?

Není třeba mít žádné obavy, právě pro vás nabízíme v našem centru zubní péče možnost využít analgosedaci. Při analgosedaci se využívají farmaka, která utlumí bolest, a navíc dojde ke zklidnění a odstranění úzkosti.

Analgosedace je stav, který je možné popsat jako kontrolovaně navozená ospalost nebo spánek. Během zákroku v analgosedaci budete příjemně uvolnění a nebudete cítit žádnou bolest. Dýchání však není utlumené a je možné vás kdykoli probudit.

Po probuzení si většina pacientů zákrok vůbec nepamatuje, netrpí nevolnostmi či pocitem na zvracení. Ošetření tedy neprovází fyzický ani psychický stres.

Při analgosedaci jsou využívána bezpečná farmaka, která jsou podána buď to žíly, nebo nosní sliznicí.

Co je nutné dodržet před analgosedací?

Před analgosedací je doporučeno 6 hodin nejíst a 4 hodiny nepít. Léky, které pravidelně užíváte, nevysazujte, ale informujte lékaře, o všech lécích, které jsou před analgosedací užili. Vhodné je mít s sebou doprovod, neboť po zákroku je zakázáno řídit motorová vozidla.

Mohou nastat komplikace?

Výjimečně se mohou objevit komplikace, bývají velmi lehké, které do pár hodin odezní, např. pocit těžké hlavy. Zcela vzácně pak může dojít i k vážnějším komplikacím, čemuž se předchází pečlivému vyplněním dotazníků. Po ošetření v analgosedaci je zakázáno řídit motorová vozidla.