3D rentgen

Ve spolupráci s počítačovým softwarem vytvoří přehledný a přesný 3D obraz, což umožní naprosto přesné plánování ošetření, vytvoření implantátů, náhrad…

Špičková pracoviště disponují 3D rentgenem. Máme ho i my v našem centru zubní péče, které je vybavené nejmodernějšími přístroji, mezi ně patří právě i 3D rentgen.

3D rentgen na rozdíl od toho běžného umí vytvořit 3D snímky ve vysokém rozlišení. Ty nám poskytují mnohem vetší množství detailních informací o stavu zubů, ústní dutiny než běžné panoramatické 2D snímky. Navíc nejste vystaveni většímu množství radiace než při běžném rentgenovém vyšetření.

Díky 3D snímkování je možné zlepšit kvalitu ošetření vašeho chrupu. Nejsou to jen snímky ve vysokém rozlišení, co jej činí jedinečným, ale také možnost zaměřit a snímkovat i oblasti, které jsou hůře dostupné a špatně zobrazitelné klasických rentgenem. Snímkování 3D rentgenem je rychlé a samozřejmě bezbolestné a není nutné se na něj předem nijak připravovat. Při vyšetření pacient nejčastěji stojí či sedí.

3D rentgen se využívá jak pro určení správné diagnózy, tak pro plánování následných léčebných postupů. Je možné jej využít v případě diagnostiky a ošetření zubních kazů, endodontických zákroků, před zavedením implantátů atd.