3D diagnostika

Bezesporu nejmodernější, nejkvalitnější a nepřesnější diagnostická metoda.

Naše špičkové centrum zubní péče vám může nabídnout 3D diagnostiku. Ta patří bezesporu mezi nejmodernější, nejkvalitnější a nepřesnější diagnostické metody.

K vyšetření se využívá 3D rentgenových přístrojů, CBCT (cone-beam computed tomografy) a speciální softwary, které vytvoří 3D obraz skenované oblasti, který zcela odpovídá skutečnosti. Tím získáme přesné informace o poměrech v ústní dutině, umístění zubů, hustotě kostní tkáně atd. V programu je možné měřit délky, úhly, procházet řezy, vytvářet 3D rekonstrukční modely.

Snímkování je zcela bezbolestné a není nutné se na něj předem připravovat. K snímkování je použito minimální možné množství radiace a trvá velmi krátkou dobu.

Je tak možné provést diagnostiku a naplánování léčebného postupu při jedné vaší návštěvě.

Kdy se 3D diagnostika používá?

  • 3D diagnostika má nezastupitelné místo před provedením zákroků, jako je zavedení zubních implantátů, extrakce zubu (zvláště pak zubů „moudrosti“), endodontické zákroky či ošetření parodontózy.
  • 3D snímkování unikátní i tím, že je možné propojit software s CEREC, který následně zhotoví náhradu na implantát zcela přesně na míru a na počkání.